A SOTI akadálymentességi szabályzata
Akadálymentességi szabályzat
Elkötelezettségi nyilatkozat
A SOTI elkötelezett aziránt, hogy kellemes fogadó környezetet nyújtson minden fogyatékkal élő személynek azzal, hogy egyenlő hozzáférést és részvételt biztosít. A SOTI eltökélt aziránt, hogy tisztelettel és méltósággal oly módon bánjon a fogyatékkal élő személyekkel, amelynek révén megőrizhetik függetlenségüket.
A SOTI hísz az integritásban és abban, hogy prioritássá tegye a fogyatékkal élő személyek szükségleteit. Elkötelezettek vagyunk aziránt, hogy akadálymentes környezetté váljunk, és törekedni fogunk annak biztosítására, hogy időben teljesítsük a fogyatékossággal élők számára nyújtott akadálymentességről szóló 2005. évi törvényt (AODA) és a kapcsolódó rendeleteket.
Az akadálymentességi szabályzat a SOTI minden, ontarioi munkavállalójára és minden olyan személyre vonatkozik, aki a nyilvánossággal vagy harmadik felekkel foglalkozik a SOTI nevében, és minden olyan személyre, aki részt vesz a SOTI-ra vonatkozó módszerek, szabályzatok és eljárások közvetlen kidolgozásában és jóváhagyásában.
Oktatás
A SOTI minden észszerű erőfeszítést megtesz annak biztosításáért, hogy minden munkavállaló oktatáson vegyen részt, és hogy az ilyen oktatás igazodjon az AODA-ban vázolt követelményekhez. A munkavállalók oktatásban részesülnek az AODA-val kapcsolatos legjobb módszerekről, szabályzatokról és eljárásokról. A SOTI az oktatásról készülő összes jegyzőkönyvet megőrzi.
Információ és kommunikáció
a) Visszajelzési eljárás
A SOTI bátorít és üdvözöl minden a fogyatékkal élőknek nyújtott szolgáltatásokkal kapcsolatos észrevételt és visszajelzést. Minden visszajelzést a SOTI HR csapatához kell eljuttatni a hr@soti.net címen vagy a 905-624-9828 telefonszámon.
A SOTI biztosítja, hogy a visszajelzések fogadására és megválaszolására vonatkozó eljárásai kérésre hozzáférhetők lesznek a fogyatékossággal élők számára.
b) Akadálymentesített webhelyek és webes tartalom
A SOTI ezennel megerősíti, hogy minden webhelye és tartalma eleget fog tenni az IASR által 2020. január 1-től előírt, az Akadálymentesített webtartalomról szóló irányelvek („WCAG”) 2.0 AA szintjének.
Foglalkoztatási normák
a) Toborzás
A SOTI a toborzási eljárásában minden munkavállalóját és a SOTI minden pályázóját/jelöltjét értesíti a fogyatékossággal élő pályázók számára rendelkezésre álló helyekről.
b) Interjú és toborzási eljárás
A SOTI biztosítja, hogy a pályázók értesítésekor és interjúra kiválasztásakor a fogyatékossággal élők számára kérés esetén elhelyezést bocsájt rendelkezésre.
c) Értesítés sikeres pályázóknak
Amikor a SOTI munkaviszonyt kínál a sikeres pályázóknak, áttekintés és tudomásulvétel végett átadja nekik ezt az Akadálymentességi szabályzatot.
d) A meglévő munkavállalók tájékoztatása a rendelkezésre álló támogatásról
A SOTI biztosítja, hogy minden meglévő munkavállaló tájékoztatást kapjon erről az Akadálymentességi szabályzatról és annak későbbi frissítéseiről.
e) Tájékoztatás a munkahelyi szükséghelyzetre való válaszról
A SOTI kérés alapján minden fogyatékossággal élő munkavállalójának tájékoztatást nyújt az egyénre szabott munkahelyi szükséghelyzetre való válaszról. A SOTI egyeztetni fog a munkavállalóval, hogy egyénre szabott elhelyezési tervet dolgozzanak ki, és rutin jelleggel fogja korszerűsíteni a kért helyeket.
f) A munkába való visszatérésre vonatkozó eljárás
Abban az esetben, ha egy munkavállaló fogyatékossággal kapcsolatos ügyek miatt kénytelen szabadságot kivenni, a SOTI mindent megtesz, hogy az Ontariói Emberi Jogi Bizottság (OHRC) útmutatása szerint kielégítse a munkavállaló szükségleteit.
g) Pályafutás-fejlesztés
A SOTI minden észszerű erőfeszítést megtesz, hogy kielégítse minden fogyatékossággal élő munkavállaló számára a munkavállaló pályafutás-fejlesztési szükségleteit.
Kisegítő eszköz
Kisegítő eszköz a definíció szerint bármely olyan berendezés, amelyet egy fogyatékossággal élő személy segítségük használ a mindennapi élethelyzetekben. Az ilyen kisegítő eszközök példái közé tartoznak az ezekre való korlátozás nélkül a sétabotok, hallókészülékek és/vagy kerekesszékek.
Szolgáltatás igénybevétele: Állatok és támogató személyek
A SOTI által üzemeltetett létesítményekbe beléphet az a fogyatékossággal élő személy, akit fogyatékossággal élőket segítő állatnak kell kísérnie, ha az állatot nem zárja ki jogszabály. Ha a segítő állatot jogszabály zárja ki, a SOTI a fogyatékkal élő személyeknek más észszerű, segítő eszközt nyújthat a bejutáshoz. A segítő állat által kísért, fogyatékkal élő személy felelős mindenkor az állat gondozásáért és kontrollálásáért.
Ha a fogyatékossággal élő személyeket segítő személyek kísérik, a SOTI biztosítani fogja, hogy a SOTI által üzemeltetett létesítményekbe mindenki együtt lépjen be, és hogy a fogyatékossággal élő személy ne legyen akadályozva a segítő személyek elérésében.
Adatvédelem
A fogyatékossággal kapcsolatos információt A SOTI szigorúan bizalmasan, magán információként a SOTI bizalmas információi részeként kezeli.
Értesítés átmeneti leállásról
A SOTI fogyatékossággal élő személyek által használt szolgáltatásainak tervezett vagy nem tervezett leállásai esetén a SOTI közleményt ad ki, amely tájékoztatást tartalmaz a leállással kapcsolatos okról, annak várható időtartamáról és ismerteti az esetleg rendelkezésre álló alternatív lépéseket.
Nehézség a szolgáltatásokhoz való hozzáférésben
Abban az esetben, ha fogyatékossággal élő személyeknek gondjuk támad a SOTI telephelyeire való bejutásban, a SOTI minden észszerű erőfeszítést megtesz annak biztosításáért, hogy foglalkozzanak a problémával, és elhelyezést nyújtsanak.
Általános meghatározások
Hozzáférhető formátumok: az ezekre való korlátozás nélkül magukban foglalják a hozzáférhető elektronikus formátumokat, a Braille-t, a szövegátiratokat, a nagybetűs szöveget, hangfelvételeket és a fogyatékossággal élő személyek számára hozzáférhető egyéb formátumokat.
Kisegítő eszköz: technikai segédeszköz, kommunikációs készülék vagy egyéb eszköz, amely a fogyatékossággal élő személyek funkcionális képességeinek fenntartására vagy jobbítására szolgál. A személyi kisegítő eszközök tipikusan olyan eszközök, amelyeket a tagok és a vendégek hoznak magukkal, mint a kerekesszék, járókeret, egyéni oxigéntartály, amelyek segíthetnek a hallás, látás, kommunikáció, mozgás, lélegzés, emlékezés és/vagy olvasás terén.
Akadály: az Ontariói fogyatékossággal élő személyekről szóló 2001. évi törvény meghatározása szerint bármi, ami egy fogyatékossággal élő személyt megakadályoz abban, hogy a fogyatékossága miatt teljes mértékben részt vegyen a társadalom minden aspektusában. Ez magában foglalja:
- a fizikai akadályt,
- az építészeti akadályt,
- az informatikai vagy kommunikációs akadályt,
- az attitűdbeli akadályt,
- a szabályzati, módszerbeli és eljárási akadályt.
Kommunikációs támogatások: az ezekre való korlátozás nélkül magukban foglalják a jelnyelvet, köznapi nyelvet és egyéb kommunikációs támogatásokat, amelyek elősegítik a hatékony kommunikációt.
Fogyatékosság: az AODA kulcsfontosságú jellemzője a „fogyatékosságról” adott meghatározása. Az AODA keretében a „fogyatékosság" meghatározása ugyanaz, mint az Ontariói Emberi Jogi Törvénykönyvben [2]:
Az ezekre való korlátozás nélkül bármilyen fokú fizikai fogyatékosság, gyengeség, deformáltság vagy torzulás:
- Cukorbetegség;
- Epilepszia;
- Agysérülés;
- Bármilyen fokú paralízis;
- Amputáció;
- Fizikai koordináció hiánya;
- Vakság vagy látáskárosodás;
- Süketség vagy hallási akadályozottság;
- Némaság vagy beszédben való akadályozottság; vagy
- Fizikai függőség vezető kutyától vagy más állattól, kerekesszéktől vagy más gyógyászati eszköztől vagy készüléktől.
- Szellemi károsodás vagy fejlődési rendellenesség.
- Tanulási fogyatékosság vagy diszfunkció a szimbólumok vagy a beszélt nyelv megértésében vagy használatában szerepet játszó egy vagy több folyamatban.
- Pszichikai rendellenesség.
- Olyan sérülés vagy fogyatékosság, amelyek miatt ellátást igényeltek vagy kaptak a Munkahelyi biztonságról és biztosításról szóló 1997. évi törvény értelmében bevezetett biztosítási program alapján.
A definíció különböző súlyosságú, szemmel látható és nem látható, illetve olyan fogyatékosságokat foglal magában, melyek hatása megjelenhet, majd eltűnhet. Ez széles körű definíció, olyan, amelyet alaposan át kell gondolni, amikor munkavállalóinknak oktatást nyújtunk az ügyfeleinknek adandó megfelelő válaszról.
Számadási kötelezettségek és felelősségi körök
A SOTI Akadálymentességi Bizottsága számadással és felelősséggel tartozik:
- A szabályzat irányításáért.
- A társaság felelős a jogszabályi előírások betartásáért, beleértve a pénzügyi felelősséget, az emberi költségeket és az emberi jogi kérdéseket.
- A szabályzat támogatásáért és előmozdításáért a közvetlenül alájuk tartozó területen és a szervezet egészében.
- A kultúra magasabb megértési szintre fejlesztése a fogyatékosság és az elhelyezés tekintetében.
A SOTI menedzserei számadással és felelősséggel tartoznak:
- A nyílt és konstruktív kommunikáció támogatásáért.
- Érzékenység tanúsításáért és az információk bizalmasságának tiszteletben tartásáért.
- A szabályzat megértését elősegítő tudatosság emeléséért.
- A munkahelyi elhelyezés megkönnyítésében való közreműködésért és együttműködésért.
A SOTI munkavállalói számadással és felelősséggel tartoznak:
- A munkahelyi elhelyezés megkönnyítésében való közreműködésért és minden féllel való együttműködésért.
A SOTI Emberi Erőforrás részlege számadással és felelősséggel tartozik:
- A minden féllel való közreműködésért és együttműködésért.
- Azért, hogy erőforrásként járjon el minden fél és közreműködő számára.
- A menedzserek támogatásáért és oktatásáért a kötelezettségeik terén.
Kérdések a szabályzatról
Ha bármilyen kérdése vagy aggálya van ezzel az Akadálymentességi szabályzattal kapcsolatban, kérjük, forduljon a SOTI Humán erőforrás részlegéhez a hr@soti.net címen vagy a következő telefonszámon: 905-624-9828.